Tipy na sportovní ocenění pro bruslaře

Po fenomenálním úspěchu Martiny Sáblíkové u nás bruslení zažívá opravdový boom. Martina se stala vzorem, ke kterému vzhlíží nadějní sportovci, kteří se mezi sebou utkávají v různých bruslařských soutěžích. A jaké sportovní ocenění získávají?

Něco z historie

Bruslení, jehož kolébkou jsou skandinávská jezera a zamrzlé kanály Nizozemka, patří mezi nejkrásnější a nejnáročnější sporty. Ačkoliv většina lidí používá brusle na rekreaci a sport, jedná se o velice rychlý, nebezpečný sport, jenž je základem i pro další zimní sporty, jako je lední hokej, rychlobruslení a podobně. Mezi nejznámější české sportovce, kteří propadli tomuto mrazivému sportu, patří bezesporu rychlobruslařka Martina Sáblíková, krasobruslař Tomáš Verner, nestárnoucí hokejista Jaromír Jágr, ale i československý pár, sourozenci Eva a Pavel Romanovi, kteří se stali čtyřnásobnými mistry světa.

Mistrovství světa v krasobruslení se zpravidla koná v březnu ve čtyřech kategoriích. Jednotlivci muži, ženy, sportovní dvojice a taneční dvojice. Získat cenný kov je pro každého sportovce tím největším dosažení vlastních cílů. Nejznámějšími oceněními jsou bruslařské trofeje, medaile a poháry.

Medaile s motivem brusle

V dnešní době se málo kdy setkáte s pravým kovem. Zlato, stříbro, bronz patří mezi vzácné kovy, které mají vysokou hodnotu a jsou nákladnou položkou každého pořadatele soutěží. Proto se buď tyto kovy pozlatí, postříbří, nebo se využije moderních akrylátových materiálu, které umožnují vytvořit vzhled na míru přesně pro daného pořadatele. Medaile bývají opatřeny 3D efektem a nejčastějším motivem jsou brusle, led, postava.

Medaile s motivem bruslaře

Pohár pro bruslaře

Pohár je pro bruslaře exkluzivní záležitostí. Na soutěžích se objevuje o poznání méně, než medaile. Nicméně, motiv poháru je obdobný jako u medailí – bruslař. Velikost je maximálně do 50 cm a může být vyroben jak z kovů, tak broušeného skla. Pohár pro bruslaře by měl mít vyryté místo a datum konání soutěže. Podstavec je často vyroben ze dřeva, nebo mramoru.

Trofej pro bruslaře

I když bruslení patří k mezinárodnímu sportu a věnují se mu miliony lidí po celém světě, bohužel nemá svůj putovní pohár. To ale neznámá, že se nevyrábí. Trofej je často vyrobena z polyakrylátu, nebo skla. Motivem je led, bruslař, brusle. Podstavec bývá zlatý stříbrný, bronzový. Velikost trofeje bývá nejčastěji ve třech velikostech a to do 15 cm, 30 cm, 40 cm.

Pohár pro bruslařeKde pořídit ocenění?

K nákupu sportovního ocenění nejen pro bruslaře doporučujeme Poháry Bauer. Společnost nabízí na 11 pobočkách po celé ČR a na Slovensku a v e-shopu největší výběr ocenění s unikátními motivy. Trofej i medaile lze obohatit o vlastní potisk či si nechat rovnou vyrobit ocenění dle grafického návrhu.